A számítógép alkalmazási területei

A számítógépterem rendjét minden iskolában külön szabályozzák, igazodva a helyi sajátosságokhoz.

  • A számítógép–használat szabályai az iskolákba:
  • A hátlapot, a vezetékeket ne piszkáld!
  • Ha rendellenességeket észlelsz, szólj a tanárodnak!
  • A gépet feleslegesen ki- bekapcsolgatni TILOS!
  • Munkáidat csak a megadott helyre mentheted el!
  • Az asztalt és az eszközöket rendben hagyd magad után!
  • TILOS bármilyen beállítást megváltoztatni!
  • A teremben enni, inni TILOS!

Hálózatok:

A hálózatok azért jöttek létre, hogy a számítógépek tudjanak egymással kommunikálni. A hálózaton a különböző felhasználók különböző jogokat kapnak. Az internet egy világméretű hálózat, amely világméretű adatforgalmat tesz lehetővé. A számítógépet az élet minden területén alkalmazzák. Intelligens eszközök: az emberi gondolkodást utánzó elektronikai eszközök. Pl.: robotok, autókban használt GPS-rendszer, tűzjelzők, stb.