Mit tud a teknőc?

A poz! parancs abszolút parancs, azaz a korábbi helyzetétől függetlenül mozdul el a teknőc a megadott pozícióba. Az xpoz! csak az x koordinátát módosítja, a másik koordináta változatlan marad. Az ypoz! esetében csak az y koordináta módosul.

Az előre illetve hátra parancsok viszonylagosak (relatívak), mert az aktuális helyzetéhez képest mozdul el a teknőc a megadott mértékben. Ugyanezt tapasztalod a jobbra, balra parancsok használata esetén is.

Gyakran előfordul, hogy az egyes utasításokat ismételjük. Ehhez használjuk a ciklust, ismétlő szerkezetet. Logo nyelven az ismétlés formája a következőképpen néz ki: ismétlés hányszor [mit]

A pontos pozíció és irány beállítási lehetőségeik:

Használd a poz! [100 50] parancsot az abszolút pozíció beállításához. Az xpoz! -200, az x koordinátát állítja be. Az ypoz! 50 parancs az y koordináta helyét adja meg.

Az irány! 90 parancsot az irány beállítására használjuk.

A haza paranccsal a teknőcöt a kezdeti helyére mozgathatod.

koorendszer