Programozzunk

A programozásnál nagyon fontos, hogy meg kell tervezni a munkát. A tervkészítéshez használd valamelyik leíró módszert!

Tervkészítés

1. részekre bontás

2. részek megrajzolása, eljárások írása:

  • Többféle módon készíthetünk eljárásokat az Imagine Logoban. Ezt szervezheted a Logo program Intézőjében is.

3. beépíthető, felhasználható eljárások:

  • Van-e olyan eljárás, amit már megírtál, és azt felhasználhatod? A négyzet-, háromszög- eljárást már korábban elkészítettük. Másold át azokat a projektedbe! Ezt a következőképpen teheted meg: A szerkesztés menü másol, parancsot válaszd! Ha szükséges, változtasd meg az átmásolt eljárásokban használt oldalméreteket!

A feladatot bontsd részekre! Majd a részeket további kisebb részekre egész addig, amíg olyan kis részekhez nem érsz, amit már meg tudsz oldani. Ezekből az elemi részekből építed fel a programot. Ezt a programozási technikát építkezésnek nevezzük.