Algoritmusok

Ebben a tanévben újabb felfedezést teszünk a teknőc világában. Megtanulhatod hogy egyszerre több teknőcöd lehet,és azokat egyszerre tudod irányítani!Számítógép

A 6.osztályban már készítettél olimpiai ötkarikát, most egy kicsit másképpen készül a rajz. Itt fontos a teknőcök pozíciója és iránya,hogy a rajz tökéletes legyen!Az Imagine Logo program több,mint egy programozási nyelv. Segítségével interaktív bemutatót is készíthetsz. Nemcsak szöveget,hanem képet,hangot,videót,zenét is elhelyezhetsz a bemutatóba Megtanulhatod azt is hogyan teheted internatívvá a prepozíciódat. A hatodik osztályban már megtanultatok rövid,egyszerű programokat írni Pascal programozási nyelvben. Tanultatok a Pascal 3 fő részéről,megismertetek néhány alaputasítást is. Találkoztatok a változó fogalmával,jellemzőivel is. Ismerkedtetek a programozás lépéseivel,és a programírás hol könnyebb,hol pedig nehezebb megoldásával. Gyakran találkoztatok az algoritmusokkal,és néhány programhoz folyamatábrát készítettetek. Az idei tanévben átismételtétek a már tanult ismeretanyagot,majd kiegészítettek új fogalmakkal,utasításokkal,programozási ismeretekkel. Találkoztok majd egyszerűbb és összetettebb feladatokkal.