A számítógép alkalmazási területei, hálózatai

A számítógép alkalmazási területei

A számítógépeket szinte az élet minden területén alkalmazzák. Találkozhatunk velük az iskolában a számítástechnika órákon, könyvtárakban és otthon is. Minden ember másra használja a számítógépet. Vannak emberek, akik a számítógép segítségével dolgoznak, és vannak, akik csak szabadidejükben ülnek le a számítógép elé.

Boltokban vonalkód leolvasó segíti az eladókat. Bankkártyás fizetéskor hálózati kapcsolat jön létre a bank gépe, és a terminál között.

post_140477_20130913083407

A mérnököket különböző tervezőprogramok segítik munkájukban.

A fényképészek számítógépes programokkal javítják ki a fénykép hibáit, vagy oda nem illő dolgait.   Pl. Photoshop, Photoscape

photoscape_a2_by_dj_fahr-d41icqo

A számítógép az elmúlt évtizedek során hatalmas fejlődésnek indult meg.

Hálózati alapismeretek

Hálózatok azért jönnek létre, hogy a számítógépek kommunikálni tudjanak egymással. Egyikről a másik gépre adatokat tudunk küldeni anélkül, hogy háttértárra lenne szükségünk. Természetesen szabályozni is lehet a hálózatot. Jelszóval is le tudjuk ezt biztosítani. Ide csak az az ember tud már csak belépni, aki tudja a jelszót. A hálózaton a különböző felhasználók különböző jogokat kapnak.

cica kutyus

A számítógépek fejlődése