Tömörítés

Állományainkat tömöríthetjük. A tömörítés lényege, hogy minden adatsor tartalmaz ismétlődő jeleket. A tömörítés során ügyes kódolást alkalmazva kevesebb jellel írjuk le ugyan azt a bitsorozatot. Tömörítést végzünk, amikor adatainkat rövidebb kódsorozattal tároljuk.

A tömörítés elvégzéséhez különféle tömörítő program közül választhatunk. A tömörítőprogrammal tömörített fájlokat használat előtt ki kell csomagolni. Kicsomagolásnak nevezzük a tömörített adatok eredeti állapotába való visszaállítását.

A tömörítés előnyei:a állományok mérete kisebb lesz így kevesebb helyre van szükségünk tároláshoz és rövidebb idő alatt továbbíthatók a hálózaton. A fájlok mentésénél választhatunk úgy nevezett tömörített kódolást. A gif png jpeg mng kiterjesztésű tömörített formába vannak elmentve. Ekkor nincs szükségünk külön tömörítőprogram használatára.