Mit tud a teknőc?

A poz! parancs az a parancs amely a korábbi helyzetétől függetlenül mozdul el a teknőc a megadott pozícióba. Az xpoz! Csak az x koordinátát módosítja a másik az eredeti helyzetben marad. Az ypoz! Csak az y koordinátát módosítja az x-től függetlenül.

Az előre és a hátra parancs után számot adunk meg amivel az elmozdulás mértékét szabályozhatjuk. Ez a szám lehet negatív és pozitív is  ha negatív akkor a teknőc hátrafelé mozdul el.

Az előre, illetve a hátra parancsok relatívak. Mert az aktuális helyzetétől képest mozdul el a teknőc a megadott mértékben.Ugyanezt jobbra vagy balra is megismételheted

Gyakran előfordul, hogy egy féle parancsot többször is alkalmazzuk.Ehhez használjuk az ismétlő szerkezetet(ciklust).                    Ciklusok:                                                                              Logo nyelven a következő képpen néz ki az ismétlés formája:                      ismétlés hányszor [mit]:

 

Az irány! 90 parancsot az irány beállítására használjuk. A haza paranccsal a teknőc a kezdeti helyére áll vissza.

mint a példa is mutatja miután megcsinálta az alakzatot vissza áll az eredeti helyzetébe.