Programozzunk

 A programozásnál nagyon fontos hogy meg kell tervezni a munkát. A feladatot bontsd részeire! Majd a részeket további kisebb részekre egészen addig, amíg olyan kis részekhez nem érsz,  amit már meg tudsz oldani. Ezekből az elemi részekből építed fel a programot. Ezt a programozási technikát ÉPÍTKEZÉSnek nevezzük.

 A tervkészítéshez használd valamelyik leíró módszert!

Tervkészítés

Részekre bontás

Részek megrajzolása, eljárások írása

  • Többféle módon készíthetünk eljárásokat az Imagine Logoban. Ezt szervezheted a Logo program Intézőjében is.

Beépíthető, felhasználható eljárások:

  • Van-e olyan eljárás, amit már megírtál, és azt felhasználhatod? A négyzet-, háromszög- eljárást már korábban elkészítettük. Másold át azokat a projektedbe! Ezt a következőképpen teheted meg: A szerkesztés menü másol, parancsot válaszd! Ha szükséges, változtasd meg az átmásolt eljárásokban használt oldalméreteket!

imagine telepitése

A részek magvalósításához használd az eljárást! Az eljárásírás a Logoban azt jelenti hogy új szóra tanítod a teknőcöt.  Az elkészült eljárásokat más programoknál is fel tudod használni.  Hozz létre egy saját mappát! Minden munkát ide mentsd el! A mentésnél figyelj ara, hogy beszédes nevet válassz! A fájl nevek legyenek rövidek!