Háttértárak

A számítástechnikában sz adatrögzítés bináris formában történik. ez azt jelenti, hogy mindenféle adatot 0-ák és 1-esek sorozataként állít elő és tárol a gép.Munkáinkat háttértárakra mentjük. Így keletkeznek a fájlok.

Winchester (Merevlemez)

Mágneses háttértárak

Mágneses háttértárak a flopi és a vincseszter. Ezeknek az a lényege, hogy a hordozható anyagot, mágnesezhető réteg borítja.(A mágneses pólusok iránya jelzi a 0-ák és az 1-ek irányát. A flopinál vékony, hajlékony műanyag lap, a vincseszter esetében vastag fémkorong van.

Optikai háttértárak

DVD

A cédé és a dévédé lemezek esetében az adatokat optikai elven tárolják. Ehhez a fényvisszaverődés sajátosságait használják fel. A cédé és a dévédé optikai elven működő háttértár

 

Elektronikus háttértárak (Memóriatárak)

A pendrájv egy parányi memóriát tartalmaz, amely „nemfelejő”

top-6-best-selling-pen-drive

memória, ezért a tápfeszültség kikapcsolása után is megőrzi a fájlokat.

A háttértárak adattároló képessége

A háttértárak adattároló képességét az adat mennyiségével tudjuk meg.

A mágneses adattárolók kapacitását a lemezen található cilinderek vagy sávok száma határozza meg. A flopi esetében egy oldalon 80 sáv található, sávonként 18 szektorral. Egy szektor 512 bájt adatot tárolhat. A flopinak (3.5”) 2 oldala van.

A CD felületén lévő spirál hossza 5378 méter.